Benzínový fukar / vysavač s motorem o obsahu 25,4 cm3. Výkon 1 HP. Hmotnost 5,8 kg. Sběrný vak o objemu 50 l. Rychlost vzduchu 148 km/h. Plynulá regulace výkonu.

Detailní informace

Výhody:

 • Velmi jednoduchá a rychlá přestavba na plnohodnotný vysavač a nebo fukar
 • Plnohodnotné silné foukání a účinné sání oproti kombinovaným strojům, bez nutnosti přestavby
 • Kovový předsekávací nůž s jednoduchým přístupem na čištění
 • Velmi nízké vibrace motoru
 • Vynikající drtící poměr (do vaku se vám tak vejde více materiálu)
 • Velmi dobře vyvážená jednotka při práci jednou rukou
 • Pomocný řemen přes rameno
 • Snadno vyprázdnitelný vak s velkým vysýpacím otvorem z kvalitního materiálu

HECHT 9254 je kompaktní motorový vysavač s možností rychlé přestavby na výkonný fukar. Je poháněn dvoutaktním spalovacím motorem o objemu 25,4 cm3 s výkonem 1 HP. Při maximálních otáčkách motoru 7500 otáček za minutu je objem přeneseného vzduchu až 0,2 m3/s při rychlosti dosahující 41 m/s. Čistá hmotnost stroje je pouhých 5,8 kg. Pro snadný start je motor vybaven sytičem, start je prováděn klasicky pomocí startovací šňůry.

V režimu vysavače je listí nasáváno velkou hubicí k ocelovým mulčovacím nožům umístěných před turbínou, které značně redukují objem nasávaného materiálu. Ty při vysokých otáčkách listí posekají na jemný mulč, který tak dokonale plní 50 l objemný vak z odolné textilie. Vak je opatřen ramenním popruhem, který nese celou hmotnost vysátého listí, ruce proto nejsou při práci tolik namáhány. Spojení mezi vakem a vysavačem je řešeno pomocí kolena, které umožňuje vysavači relativně volný pohyb. Ovládání plynu vysavače je přehledně řešeno spouští na hlavním madle, kde je také umístěna páčka aretace plynu. Ta pomáhá obsluze věnovat se práci, bez nutnosti stálého držení plynu.

Pro rychlou přestavbu vysavače na výkonný fukar stačí odpojit nasávací hubici a koleno s vakem na listí. Otvor po nasávací hubici se uzavře velkou nasávací mřížkou, která svou konstrukcí brání přisávání oděvu a tím snižování foukacího výkonu. Na místo kolena pro výfuk do vaku se osadí foukací hubice se speciálně tvarovaným ústím. Režim fukaru umožní sfoukat rychle listí z velkých ploch na hromadu, včetně úklidu listí, ve kterém se nacházejí tvrdé předměty, jako jsou ořechy, kamínky, nebo kousky větví, které by mohly vysavač při nasávání poškodit. Fukarem je možné vyfoukat i prach a nečistoty z chodníků, špatně dostupných zákoutí, posekanou trávu z cest a v zimě si snadno poradí i s čerstvě napadaným sněhem. Při práci s fukarem je nutné si uvědomit, že proud rychlého vzduchu může některé předměty odmrštit velkou rychlostí, proto je důležité pracovat s opatrností. Je důležité zajistit, aby v okolí nebyly zasaženy žádné další osoby a používat pracovní pomůcky, jako jsou například ochranné brýle.

Parametry

Hmotnost5,8 kg
Objem motoru25,4 cm3
Rychlost vzduchu148 km/h
Obsah motoru25,4 cm3
Velikost sběrného vaku50 l
MotorHecht 2-taktní
Výkon1 HP
Typ pohonuSpalovací benzínový motor


vlastnost
Hobby

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý

HECHT 9254 - motorový fukar

 • Výrobci Hecht
 • Kód výrobku: HECHT9254
 • Dostupnost: skladem u dodavatele
 • 2 790 Kč

 • Cena bez DPH: 2 306 Kč

Příslušenství

Olej pro 2T motory 100 ml - červený

Olej pro 2T motory 100 ml - červený

Víceúčelový olej do dvoutaktních motorů poslední g..

58 Kč Cena bez DPH: 48 Kč